Bez peněz je zle

Peníze jsou pro nás civilizované lidi vlastně naprostá nezbytnost. Vůbec si nedokážeme představit, že bychom bez nich vedli to, co považujeme za normální život, bez nich bychom dost možná ani nedokázali obstát. A proto se snažíme, jak je to jenom možné, abychom je měli, kdykoliv je potřebujeme. A když máme štěstí, máme je aspoň v takovém množství, abychom si za ně zvládli koupit všechno, co si koupit chceme, respektive potřebujeme.

eura mince

Ale má takové štěstí každý z nás? A má ho vždycky? Odpověď je samozřejmě negativní. Zatímco někteří lidé se svými penězi vycházejí bez problémů, jiní svoji finanční situaci třeba vůbec nezvládají. A i těm, kterým se právě daří dobře, hrozí, že se to jednoho dne změní k horšímu a že i oni se začnou s finančními obtížemi potýkat.

A co dělají lidé, kteří si nedokážou někdy v průběhu svého života zajistit dostatek finančních prostředků a strádají kvůli tomu? Ti si pochopitelně peníze, jichž se jim zrovna nedostává, půjčují. Není to sice dokonalé řešení, protože půjčené peníze nejsou vlastní peníze a musí se tedy později vrátit tomu, kdo je poskytl, ale aspoň že tak. Někdy je i půjčka nezbytná, aby se člověk dokázal se svou situací se ctí vypořádat.

eura bankovky

Ale to neznamená, že když někomu dojdou peníze, zamíří tento do banky a tam mu je jenom tak dají. Realita je tu notně odlišná. Člověku tu sice možná potřebné finanční prostředky půjčí, možná ale také ne. To záleží na jeho bonitě. A tak platí, že čím horší situace žadatele je, tím spíše ho tu odmítnou a jeho údělem se stane nebankovní hypotéka Hypotéka bez registru. Což ale také není špatná volba. Jenom jde nikoliv o bankovní, ale o nebankovní pomoc, u které je její předností to, že se za ni zájemce o peníze musí zaručit zástavou nemovitosti. Což je výhoda pro ty, kdo si moc nevydělávají a trápí je třeba i záznamy v registrech dlužníků. Což u nebankovních hypoték nevadí.