Sáčky na zip – dokonalý pomocník v přírodě

Rychlouzavírací sáčky se zipem možná považujete za něco samozřejmého, co tu bylo vždy, a co je běžnou součástí našeho života, ale jejich historie není tak stará, jak se domníváte. Plastové pytlíky sice známe déle, než půl století, ale samotný uzavírací mechanismus byl vyvinut až docela nedávno.

Brát si do přírody na výlet s sebou svačinu a balit ji do igelitového sáčku je naprosto běžné a málokdo se dnes bez těchto pomůcek obejde. Do pytlíku vložíme nakrájenou zeleninu, chléb s pomazánkou, oříšky, sušené ovoce, toaletní ubrousky a máme k dispozici vybavení na piknik. Stačí už jen najít vhodné místo na louce, u řeky, na koupališti nebo v lese a můžeme tu rozprostřít deku a stolovat.

děti na výletě

Mnohem praktičtějším řešením, nežli obyčejné igelitové pytlíky, jsou rychlouzavírací sáčky se zipem. Uzavírací mechanismus se postará o zabezpečení uzavřených předmětů a tato zdánlivá drobnost dokáže zpříjemnit den neuvěřitelným způsobem. Co by se mohlo přihodit, kdybyste namísto uzavíracího sáčku použili ten obyčejný, bez uzávěru?

Vysypání obsahu do kabelky – není nic horšího, než vysypaný prací prášek, mouka, ovesné vločky nebo sušené brusinky do batohu, sportovní tašky přes rameno nebo dámské kabelky. S tímto nebezpečím si zipový sáček snadno poradí, pouze nesmíte mít v jeho blízkosti ostrý předmět, který by jej prořízl.

cykloturistika v přírodě

Vylití marinády – ještě komplikovanější by bylo rozlití tekutého či polotekutého obsahu do zavazadla, například ovocné šťávy nebo marinády na grilování.

Zápach – sáčky se zipem perfektně poslouží při pobytu v přírodě zejména na kole nebo na pěších výletech pro ukládání špinavého prádla, v tomto případě zpravidla propocených ponožek, které v průběhu sportování častěji měníte. Kam jinam vložit zpocené ponožky, než do hermeticky uzavřeného sáčku?

Ovlivnění chuti pokrmů – sáčky se zipem skvěle poslouží i pro uložení různých druhů pokrmů v jedné dóze, které se tím pádem nebudou navzájem pachově ovlivňovat. Hodí se to například pro skladování jahodového pyré se šlehačkou, vedle něhož budete mít v krabičce například zrající sýr romadúr.