Bydlení ve vlastním


Já sama jsem byla velice překvapená, když jednoho dne za mnou přišel můj partner a řekl, že už se rozmyslel ohledně hypotéky. Byla jsem opravdu hodně napjatá, protože jsem byla překvapená, že se takhle partner z ničeho nic mohl rozhodnout, protože my jsme se takhle bavili o hypotéce už asi poslední dva nebo tři roky, jenomže stále bez úspěchu, partner stále dokola opakoval, že se nehodlá zadlužovat jenom kvůli tomu, aby mohl bydlet, že když jsou prý jiné možnosti, jako například nájem anebo třeba společné bydlení. O tomhle jsem absolutně nechtěla slyšet.

Také chcete bydlet?

Nechtěla jsem bydlet ještě s někým, protože můj partner říkal, že jeho kamarád s jeho přítelkyní také shání někoho k sobě do velkého domu, aby se skládali na nájem. Tohle u mě rozhodně nepřipadalo v úvahu a stále jsem chtěla hypotéku. Navíc jsem také slyšela od známých, že například nebankovní hypotéka bez registru je opravdu vhodná pro všechny, kteří chtějí rychle bydlet a mít opravdu skvělou hypotéku se skvělým financováním. Byla jsem překvapená, když jsem tohle partnerovi řekla a on jenom mávl rukou a na to nic neřekl. Byla jsem opravdu naštvaná. Proto jsem také partnerovi ještě poslala odkaz na webové stránky, kde se dozví více informací o hypotéce bez registru.

Šetřím hodně peněz.

Musím ale uznat, že to možná pomohlo, protože ihned druhý den za mnou partner přišel a sám od sebe mi řekl, že by možná bylo opravdu skvělé, kdybychom se vzali hypotéku, že prý je také dobrý nápad, když budeme mít vlastní bydlení a ten dům anebo byt bude v našem vlastnictví. A je to lepší než nájem. No konečně, ani nevíte, jakou jsem měla radost, když mi tohle partnera říkal, musím uznat, že jsem byla velice nadšená, protože si nedokáži představit, že bych třeba celý život musela bydlet v nájmu a platit někomu peníze zbytečně za nějaký hrozný nájem.