Co je to tadalafil?


Tadalafil je lék, který se používá k léčbě problémů s erekcí, které nazýváme jinak také erektilní dysfunkcí. Používá se mimo jiné i k léčbě dalších onemocnění, jako je zvětšená prostata anebo plicní hypertenze. Plicní hypertenze je stav, kdy na stěny cév, které zásobují vaše plíce krví, působí příliš velký tlak, což při neléčení postupně ničí cévní stěnu a nemocnému přináší další problémy a zdravotní komplikace. Tadalafil dokáže cévy uvolnit a tím zvýšit průtok krve, čímž se sníží tlak, který na cévy působí.

léky

A jak tadalafil působí na muže, pokud mají problémy s erekcí? Díky svým schopnostem způsobí, že se zvýší průtok krve do cév, které probíhají penisem muže, za předpokladu, že je sexuálně vzrušený. Poté dojde k erekci. Nástup účinku je asi 30 až 60 minut po požití dávky tadalafilu. Optimální tedy je, pokud si ho vezmete asi 30 minut před tím, než plánujete mít sex. Nezapomeňte ale, že samotné požití nestačí. Musíte být vzrušení, aby začal tadalafil fungovat, a došlo u vás k erekci.

pilulky

Kdo by neměl tadalafil užívat?

Mezi skupiny mužů, kteří by neměli tadalafil užívat pro léčbu erektilní dysfunkce, řadíme ty, kteří již měli v minulosti alergickou reakci na tadalafil, nebo léky ze stejné lékové skupiny. Zapovězený je také těm, kteří užívají pravidelně nitráty, což jsou léky, které se užívají k léčbě anginy pectoris. Pokud jste ve stavu po infarktu nebo mrtvici, taktéž pro vás není tento lék vhodný. Nízký krevní tlak je také kontraindikací, stejně tak vysoký krevní tlak. Není vhodný ani pro muže, kteří mají zakřivení penisu.

Jako u všech léků, i u tadalafilu se mohou vyskytnout vedlejší a nežádoucí účinky. Nejčastější příznaky, které lidé pociťují, jsou bolest hlavy, nevolnost, pocit na zvracení, pocení v obličeji, návaly horka, poruchy trávení, bolest svalů anebo pocit ucpaného nosu.