Fotky z mobilu

Jsem Lara,

28.4.2017

Šla jsem do školy jako každý den. Dny všechny stejný, před domem na mě čekal Jack. Vyzvedl mě, protože nechce, abych chodila do školy sama, aniž by mě někdo ochraňoval. S Jackem chodíme spolu už přes půl roku a nikdy jsem nebyla šťastnější, a to i moje rodina je z něho nadšená. Mám ještě nejlepší kamarádku, která se jmenuje Billy.

O pár týdnu později:

Přišla jsem do školy a šla jsem za Jackem a byl divný a chladný. Ptala jsem se Billy a ta taky o ničem nevěděla. Přišlo mi to zvláštní, protože se na mě začali koukat další lidi. A já tomu stále nerozuměla.

aplikace

A pak za mnou přišla parta kluků, který se mi začali smát, protože byla zveřejněná moje nahá fotografie. Ale nerozuměla jsem tomu, protože jsem si to fotila pro sebe, že to dám Jackovi jako dárek. A nejdou se objevily na internetu. Bála jsem se to říct mamce natož tátovi. Nastal den, kdy se to rodiče dozvěděli, protože poznali, že se něco děje. Když to táta zjistil, takto začal řešit. Někdo mi heknul mobil a všechny fotografie byli zveřejněné na internetu.

mobil

Řešilo se to s policii a hledali se další možné důkazy. Když se do toho táta vložil, tak nám heknuli doma úplně všechno. A víte, proč píšu tento článek? Abyste si dali pozor, co fotíte a jaké aplikace si stahujete, protože některé aplikace po vás chtějí povolení do galerie apod.  A to je ten nejhorší průser, protože když se zveřejní vaše intimní fotografie, tak to některý dohání k sebevraždě, protože mají strach, co na to řeknou jejich rodiče, kamarádi, partner apod. Takže rada pro vás, tvořte opatrnější fotografie, a hlavně si na ty fotky netvořte cloud uložiště. Doopravdy vám to za to nestojí a nefoťte se nazí, protože ten pravý by vás měl vidět na vlastní oči, a ne někde na internetové stránce, jak jste nazí. Tak si teď běžte zkontrolovat fotogalerii a některé fotky pro jistotu vymažte na vždycky.