Jak uklízet s domácími mazlíčky?


Domov nemusí sdílet i lidé. Mnoho rodin žije ve společnosti domácích mazlíčků. Milujeme je, jsou pro nás jako členové rodiny, ať už je to pes, kočka, morče, králík, křeček nebo zlatá rybička. Lidé svoje mazlíčky zbožňují, a tak to má být, protože si naši lásku zaslouží. Nicméně, úklid domácnosti může být někdy trochu náročnější, pokud máte mazlíčka. Mohou se stávat drobné nehody, v prostorách zůstávají chlupy a tak dále. Ale nebojte se, poradíme vám, jak si co nejlépe poradit s úklidem, pokud máte domácího mazlíčka.

mazlíčcï

Mazlíčci v čistotě

Co je nejlepší prevence špinavého bytu nebo domu? Čist mazlíček. Přesně tak. Platí to zejména u pejsků, protože kočky si hygienu obstarávají sami. Ale i ony někdy mohou přijít domů tak špinavé, že budou putovat do vany. Pejsky pravděpodobně ve vaně uvidíte častěji. Používejte na mytí výhradně přípravky k tomu určené, jako jsou psí šampóny.

Správné materiály

Svůj prostor byste měli přizpůsobit k žití i domácím mazlíčkům. Koneckonců, bude se vám pak dům lépe uklízet. Proto například takovou pohovku pořiďte z omyvatelných materiálů, snažte se minimalizovat koberce nebo křehké věci v dosahu mazlíčků, které by se mohl poškodit.

zvířátka

Kvalitní vysavač

Vysávání je základem úklidu po zvířátkách, zejména kvůli zvířecím chlupům. Proto se poohlédněte po nějakém opravdu výkonném, který bude mít v sobě kvalitní flitry a silné sání. Záleží ale také na tom, jakou máte podlahu. Na některé druhy podlahy není vysavač úplně vhodný.

Buďte ve střehu

Měl váš mazlíček nehodu? Exkrementy nebo jiné tělní tekutiny jsou najednou VE vašem domě? Reagujte pohotově. Nepořádek ukliďte, vytřete a zabraňte šíření nečistot nebo zápachu. Nehoda se občas stane i lidem, takže nemůžete čekat, že se nikdy nepřihodí vašim zvířátkům.

Pro více typů se podívejte na článek Jak mít domácího mazlíčka modryzralok.cz.