Srdcem každého sedacího vaku je jeho výplň, s tím budete s námi zřejmě souhlasit. Velmi záleží především na tom, co je uvnitř, a bude-li vak ušitý z manšestru nebo z nylonu, nebude to tak podstatné, jako to, zda jsou uvnitř polystyrenové kuličky, anebo pohankové slupky. Sedací vaky jsou totiž jistou obdobou lidské osobnosti – můžete potkat na ulici krásnou dívku, hezkou jak obrázek, ale jakmile promluví, a bude-li se vyjadřovat jako hrobník, bude vám naopak odporná a rozhodně ji nebudete chtít oslovit. Je-li její nitro zkažené, jako vaječný pukavec, její atraktivita rázem ve vašich očích klesá.
Co si tedy pořídit pro výplň sedacích vaků, aby byly dostatečně atraktivní, tedy aby se na nich dobře sedělo, leželo, a třeba i milovalo?
Pohankové či jiné obilné slupky – mnoho lidí má zájem pořídit si do sedacího vaku přírodní materiál. Je to jistě perfektní nápad, a zavrhneme-li předem drané peří, abychom jako vegani a vegetariáni a další milovníci zvířat nechali tyto tvory žít a neubližovali jim, máme k dispozici celou řadu různých variant rostlinných slupek. Výhodou draného peří je jeho velmi nízká hmotnost, proto bychom s ním naplnili i velký vak, a byl by poměrně lehký, ale to se bohužel netýká žádných přírodních rostlinných složek. Jakékoli obilné slupky, ačkoli se zdá, že jsou lehoučké, jak pápěří, jsou ve skutečnosti opravdu těžké. Naplníte-li s nimi malý polštářek o objemu 10 litrů, bude vážit skoro pět kilo. A velký vak by vážil téměř metrák!
Polystyrenová drť – hmotnost výplní vaků je to, co rozhoduje, a zde jednoznačně vítězí polystyren. Jenže pokud vsadíte na odpadní drť ze stavebního polystyrenu, nebude to ono, bude se vám na vaku sedět špatně.
Polystyrenové kuličky EPS – takže nakonec se budete přiklánět k polystyrénu ve formě kuliček o stejné velikosti. Jen tím lze zajistit nízké hmotnosti všech typů sedacích vaků, a zároveň dokonalé pohodlí při posezení.