Je čas přestat snít

Žijete si svůj život podle Vašich představ nebo podle představ jiných? Tuto otázku bychom si jednou za čas měli položit každý. Mnoho z nás nemá možnost žít svůj život tak, jak by nám to vyhovovalo. Může za to finanční situace, různé hospodářské krize, naše onemocnění a omezení. Nikdo z nás nemá perfektní život. Je ale velké množství možností, jak se k tomu alespoň trochu přiblížit. V dospělém životě je jednou z nejpodstatnějších věcí naše povolání. Naše práce by nás měla být sice schopná uživit, ale zároveň by nás měla i bavit. Je obtížné si v dnešní době najít zaměstnání, které nás bude bavit a zároveň bude s dobrým finančním ohodnocením.

rajčata

Ale určitě bychom toto hledání neměli vzdávat, jde o naši budoucnost. Další podstatou je dbát o naše zdraví, jak fyzické, tak i psychické. Je potřeba obojí. Mnoho lidí si myslí, že je fyzické zdraví důležitější, nebo dokonce psychické zdraví neřeší vůbec. To je ale chyba. Obojí je výrazně propojené a velmi se navzájem ovlivňují. Určitě bychom se měli snažit žít zdravě. Nemusíme tím být zcela posedlí, ale nějaké prvky zdravého životního stylu bychom určitě do svého každodenního života zapojit měli. Nejde ale jen o zdravé stravování, dostatečný pitný režim a každodenní pohyb.

zdravá voda

Spadá sem také relaxace, trávení volného času po svém, dostatek spánku, také bychom si jednou za čas měli udělat něčím radost. Koupit si drobnost, nějakou dobrůtku, na kterou máme už dlouho chuť, strávit celý večer u našeho oblíbeného seriálu, prospat celý víkend, zkrátka cokoliv, co nás hodně láká. Je na nás, jak si nastavíme náš život. Někdo to má jednodušší, u někoho to zabere o dost více úsilí, ale určitě se to ve výsledku vyplatí a budeme za to vděční. Je to jedna z věcí, které určitě není dobré se vzdávat. Nemáme mnoho pokusů, kdy můžeme zkusit žít tak, jak jsme o tom celé dětství snili.