Král a politika

Myslím si, že je opravdu hodně lidí, které baví politika. A abych pravdu řekla, mě politika také docela zajímá, ale ne tak strašně moc, jako třeba například moje rodiče. Moje rodiče se dívají na politiku opravdu každý den. Ale musím uznat, že někdy je to opravdu zajímavé anebo také vtipné sledovat politické dění anebo rozhovory, které mezi sebou mají dva politici. Někdy je to opravdu k pláči a někdy opravdu k smíchu. Jenomže abych se přiznala, ani já nejsem taková laxní k politice, jak si mnoho lidí myslelo. Například dnes jsem se dívala na korunovaci britského krále.

Mám ráda krále.

Musím uznat, že to bylo opravdu perfektní a luxusní. Protože v životě jsem žádnou korunovat neviděla a myslím si, že mezi námi opravdu je hodně lidí, kteří tohle mohou říct, stejně jako já, že neviděli žádnou korunovaci. Viděla jsem to v televizi. Bylo to opravdu nádherné až mi také někdy ukápla slza. Bylo také velice dojemné. Někdy jsem si také vzpomněla na královnu Alžbětu druhou, když jsem se také dívala na živý přenos z jejího pohřbu. Všechno bylo tak dokonale udělané, že jsem ani nemohla věřit vlastním očím, jak to krásně všechno může být. Jak člověk dokáže zařídit něco, tak krásného, jako je například korunovace britského Krále Karla třetího.

Politika je různá.

A myslím si, že v tomhle je politika opravdu výjimečná. A i když se jedná o krále, politika mě v tomhle smyslu opravdu hodně baví. Také mě velice potěšilo, že se na přímý přenos korunovace Krále Karla třetího dívala moje máma, která jinak politiku má ráda, ale jenom tu českou. Takže mě velice překvapila, že jí zaujal i Karel třetí. A já zase sama za sebe mohu říct, že Král Karel třetí je mi velmi sympatický a mám ho jako člověk a moc ráda. A jistě nejsem sama. I když je politika někdy pro někoho velmi složitá, ale i tak se dá pochopit, když to člověka baví a má zájem se něco nového dozvědět, co se děje v našem světě.