Motorka a kolo


Motorky mě opravdu hodně baví snad už od dětství. Sama jsem si také říkala, že kdybych se nebála sednout na motorku, tak bych určitě si udělala řidičské oprávnění na motorku a moc ráda bych jezdila na motorce. Protože hodně lidí říká, že je to prý zážitek na celý život. Jenomže, když se někdo vybourá na motorce, tak také potom může mít zážitky opravdu na celý život. Já raději jezdím na koni. Tady mi zase každý říká, že jízda na koni je opravdu hodně nebezpečná, že prý kůň mě může kopnout anebo kdykoliv shodit ze sedla. Tohle je samozřejmě pravda, ale když někomu řeknu, že se někdo na motorce také může vybourat, tak každý se jenom směje anebo kroutí očima.

Motorky jsou vážně fascinující.

Každý jenom říká, že umí jezdit, že má na to řidičský průkaz, kdežto já na koně žádné průkazy nemám. Ale vždyť na koně ani se žádné průkazy nedělají. Já vím, že na motorku a další moto přístroje se řidičské oprávnění dělají. Tohle naprosto chápu a je to dobré. Tak nevím, proč někdo nadává anebo se mi směje, že na koně jednoduše žádné potvrzení nemám. Tohle je ale úplně jedno. Já sice motorku mám doma, ale využívám ji opravdu hodně málo. Je to lehká motorka, nic extra velkého a nic extra těžkého.

Motorismus hodně lidí baví.

Navíc motorky mám sice ráda, ale jsou velice nepraktické v tom, že se využívají jenom sezóně, že když mrzne anebo opravdu hodně prší, tak na motorce jednoznačně nikam jet nemůžete. Je to asi jako na kole, i když v dešti na kole jezdím, protože když se mi nechce jet automobilem, protože moc ráda sportuji, tak vytáhnu kolo, v lepším případě také motorku. Ale třeba když jedeme za synem někam k vodě, tak abych mohla vzít veliký batoh a tašku, tak vždycky jedeme se synem většinou v autě anebo občas také na kole. Záleží, kam zrovna máme namířeno, ale že bych si na posadila jako spolujezdce na motorku syna? Tohle tedy v žádném případě.