Nejen na přespání

Spali jste už někdy pod stanem? V dnešní době už to nepatří k prázdninové klasice a přitom spaní pod stanem, to je zážitek, který by vaše děti určitě ocenily. Je to dobrodružné, trochu strašidelné, pokud budete stanovat někde u lesa nebo v lese, ale určitě to bude patřit k nezapomenutelným zážitkům. Přespat v létě v přírodě pod stanem nebo o v kempu, to byl kdysi běžný způsob jak trávit víkendy nebo dovolenou pro většinu náctiletých. Byl to levný způsob jak si užít volna a jak vypadnout z města. Stan je ochrana nejen před deštěm, ale i před dotěrným hmyzem.

stan

Jsou však i stany, které jsou veliké a nejsou určené na přespávání, ale slouží jako stánky k prodeji na trzích, na vesnických poutích apod. Většina takových to nůžkových stanů https://www.tentino.cz/ má celou čelní stranu otevírací, aby se tak mohli zákazníci dostat k pultu, který je ve stanu uchováván před deštěm nebo před pálícím Sluncem. Ostatní tři stěny stanu jsou dostatečná ochrana i proti zlodějům.

Stany jsou zhotoveny z nepromokavých materiálů a jsou i stany, které vydrží náročné povětrnostní podmínky jako je sněžení a mrazy. Protože plocha stěn je poměrně velká a při velkých větrech vznikají velké síly, je potřeba stany pořádně ukotvit, kotvy jsou součástí stanů. Základní vlastností stanu je, že jej můžeme složit do malého balíčku, což ocení jak turisté, kteří potřebují se stanem ujít spoustu kilometrů do dalšího kempu, tak prodejci, kteří jsou každý víkend na jiném trhu v jiném městě.

stan

Pokud nemáte odvahu spát přímo pod širákem, kupte nebo půjčte si někdy stan a jeden pěkný víkend vyrazte do kempu a dopřejte svým dětem noc pod stanem. Nebo alespoň na vaší zahradě nebo u babičky a dědečka. Nechte je večer pozorovat noční oblohu a poslouchat noční zvuky, které zní úplně jinak než ve dne. Uvidíte, že na to budou dlouho vzpomínat.