Proč prožít část dovolené ve Vranově nad Dyjí


Zámek Vranov nad Dyjí – tento zámecký skvost se nachází na skalním ostrohu nad řekou Dyjí, zhruba dva kilometry po proudu řeky od hráze Vranovské přehrady. V roce 1993 upoutal pozornost filmařů, kteří zde natáčeli jednu z nejznámějších a nejpopulárnějších pohádek s názvem „Nesmrtelná teta“. Jestliže si zajistíte ubytování ve Vranově nad Dyjí Benátky 214, neměli byste návštěvu zámku a prohlídku jeho interiéru minout už jen z tohoto důvodu. Pohádku si stáhněte a pusťte třeba na notebooku, abyste mohli konfrontovat tamní prostředí s dobou před třiceti lety, kdy tu pobývala Jiřina Bohdalová v roli Nesmrtelné tety Závisti a také nezapomenutelný elegán a sympaťák Filip Blažek, tehdy samozřejmě štíhlé postavy a s dlouhými vlasy.

zámek Vranov nad Dyjí

Ve Vranově nad Dyjí si také můžete připomenout, jak je tato pohádka moudrá, a jak nám všem naznačuje, co závist dokáže, a čeho jsou lidé ze závisti schopni, a samozřejmě i to, že závist lze porazit jedině láskou, proti té je tato údajně nesmrtelná dáma zcela bezmocná, ostatně je to dobře patrné v samotném závěru filmové pohádky.

Vranov nad Dyjí

Národní park Podyjí – Vranov nad Dyjí ohraničuje západ Národního parku Podyjí, je to jedno z nejzajímavějších míst v naší zemi, kam byste se měli vypravit, abyste se pokochali krásou přírodní scenérie původního toku řeky Dyje, který nebyl zasažen stavbami přehradních hrází. Doporučit bychom vám mohli například Hardeggskou vyhlídku, zříceninu hradu Nový hrádek, vyhlídku u Ledových slují a impozantní vyhlídku Devět mlýnů. Nezapomeňte si s sebou přibalit do cestovního zavazadla kvalitní fotoaparát, za slunečného počasí jsou tamní vyhlídky skutečně úchvatné a mohou vám pak v budoucnu připomenout krásné chvíle strávené právě zde.

V Národním parku Podyjí naleznete potřebný klid pro eliminaci stresu, což je v dnešní uspěchané době velké plus. A možná, že se právě sem budete rádi vracet i v dalších měsících či letech.