Proč vsadit na bílou vestavěnou skříň

Hodí se ke všemu – obrovskou výhodou bílé barvy White pure 9003 Sten skříně je její univerzalita. Můžete ji využít takřka všude, ve všech typech zařízení obytného (i neobytného) prostoru. Nebude vypadat špatně v kombinaci s masivním dřevem i dřevotřískou, perfektněji sladíte s plovoucí podlahou v dřevěném a podobném dekoru, je skvělou volbou ke všem druhům koberců (včetně krémových, perských i vlněných), doplní závěsy, záclony, garnýže, žaluzie a rolety všech barevných odstínů. Zapadne jako perfektní pozadí pro pokojové rostliny je vhodná dokonce i tam, kde převládá studená moderna – tvrzené sklo, porcelán, nerezová ocel, eloxovaný hliník, mosaz i bronz.

vestavěné skříně

Neomrzí vás ani po dlouhé době – u některých zvláště výrazných dekorů se vám může přihodit, že vás již přestanou bavit, například vsadíte-li na nějakou kresbu či fotografii s určitým motivem. Vyberete si třeba míč na fotbalovém trávníku anebo rozkrojený pomeranč a po půl roce byste se na tyto fotky již nejraději nedívali. Čistě bílá barva posuvných dveří tyto tendence obvykle nezaujímá, zejména pokud je dobře sladěná s okolím.

oblečení ve skříni

Odráží denní sluneční i umělé světlo – máte-li doma malé děti, proveďte s nimi malý fyzikální pokus. Vytáhněte je ven na zahradu nebo do přírody a vezměte s sebou pro každé z nich bílé a černé tričko. Budou-li tato dvě trička střídavě oblékat, mohou se snadno přesvědčit o tom, jak černá sluneční záření pohlcuje, zatímco bílá jej odráží. Týká se to jak složky tepelné, tak i světelné, a na základě jednoduchého experimentu vám pak bude všem, celé rodině, jasné, proč raději zvolit bílý dekor

Opticky zvětšuje obytný prostor – když vstoupíte do tmavého sklepení, cítíte se tu poněkud stísněně, a nemusí to být způsobeno pouhou iluzí pobytu pod zemí, je to dáno právě tmavými barvami stěn a stropu kolem vás. Podobně se budete cítit v tmavě řešeném interiéru, kde převládá příliš sytá barva malby nebo dřevěné obložení z tmavého dřeva a k tomu ještě tmavý koberec. Naopak bílá barva opticky prostor zvětší, a to je právě i případ posuvných dveří vestavěné skříně.