Tepelné čerpadlo na chalupě


Za socialismu se chataření a chalupaření začalo masivně rozvíjet v sedmdesátých letech, tehdy to významně podpořil i televizní seriál Chalupáři a některé další filmy, například „Pátek není svátek“. Pobytům na chalupě se věnovalo mnoho pozornosti a s pádem „železné opony“ se situace příliš nezměnila a lidé na chaty o víkendech dojíždí dodnes. Přibývá však těch, co raději nechají přebudovat chatu na objekt s celoročním pobytem, aby tu mohli žít natrvalo. Tento postup přináší řadu výhod, které snad ani není nutné vyjmenovávat, jistě si je dokážete odvodit sami. O jedné z nich se však příliš lidé nezmiňují, a tou je vytápění.

bydlení na venkově

Kdokoli, kdo žije v městském bytě, v bytovém domě, nemá v podstatě žádnou možnost přímo ovlivnit spotřebu topných zdrojů pro vytápění objektu. Jediné, co lze udělat, je přiškrtit ventily topení a mít v bytě chladněji, ovšem tímto způsobem se příliš šetřit nedá, protože pokud ostatní v domě topí „normálně“, stejně musíte všichni zaplatit množství dodaného tepla do domu, což se rozpočítává mezi jednotlivé byty shodným dílem.

Náklady na topení v bytech jsou tedy mnohdy neúměrně vysoké, a chcete-li opravdu ušetřit, je rozumnější bytu se zbavit a pořídit si bydlení vlastní, s vlastním úsporným topným zdrojem. A tím může být buď krb anebo tepelné čerpadlo.

tepelné čerpadlo

Pro koho představuje topení dřevem problém, například kvůli omezeným skladovým prostorám pro palivové dřevo, anebo kvůli pracnosti při zatápění a udržování ohně, je tepelné čerpadlo v Plzni https://www.sunus.cz/tepelna-cerpadla výhodnou investicí. Je to kromě topení dřevem nejúspornější topný systém na trhu a je o něj velký zájem zejména tam, kde dosud lidé vytápěli domy plynovými kotli.

Tepelná čerpadla představují způsob, jak topit i zcela bezpracně, stačí pouze nastavit termostat na požadovanou hodnotu teploty interiéru, a o nic víc se nestaráte. Nemusíte být ani doma přítomni, dům bude vytápěn i tehdy, budete-li v zaměstnání a budete se chtít domů v zimě vrátit do komfortně teplého prostředí.