Vodní plocha na zahradu patří

Koupání za letního počasí dokáže nejen osvěžit, ale zároveň se jedná i o dobrou zábavu. A to nejen pro děti. Problém je, že rybníky, přehrady či veřejná koupaliště jsou v sezóně obvykle plně obsazeny, a tak člověk nemá soukromí ani možnost si pořádně zaplavat. Proto se již mnoho majitelů rodinných domků rozhodlo své peníze investovat do vodní plochy. V současné době se už nejedná o nic finančně extra náročného, nicméně pořád nejde ani o vyloženě levnou záležitost. Dobrý bazén je však možné sehnat i za nižší desítky tisíc. Jen je potřeba vědět, kde nakupovat.

Potápění

Je jasně, že bazén Bazenygluc by chtěl mít před domem snad každý. Na druhou stranu není možné koupit si hned první typ, na který člověk narazí. Je nezbytné před samotným nákupem vodní plochy zvážit celou řadu možností typu velikost nebo způsob použití. A není to často jednoduché uvažování.

Hlavní je však vybrat si bazén podle toho, jestli ční nad zemí nebo je zcela zapuštěný. Nadzemní modely jsou lákavé hlavně z důvodu nižší ceny, avšak kvůli svým menším rozměrům nejsou příliš vhodné pro plavání. Alespoň ne v případě dospělých. To zapuštěné verze jsou v tomto ohledu mnohem lepší. Dají se totiž koupit v mnoha velikostních variacích a mnohé z nich jsou vhodné i pro náruživé plavce. Jejich cena je však vyšší. Určitým kompromisem však je koupit si menší zapuštěný typ a následně ho vybavit protiproudem. Takto je možné příliš peněz neutratit a zároveň si dosyta zaplavat.

Sluneční brýle u bazénu

Vhodné zastřešení

Pro zapuštěné vodní plochy je možné navíc dokoupit následně i zastřešení. To se hodí hned ze dvou důvodů. Jednak báječně funguje jako ochrana proti znečištění hladiny, jednak dokáže prodloužit koupací sezónu. Bez topidel sice jen maximálně i několika málo týdnů, ale i tak je to pomoc. Navíc topidla je možné dokoupit, a pak bude možné plavat doma bez nejmenších potíží celoročně.