Zajímavé knihy

Je opravdu samozřejmé, že každý člověk se také zajímá o vzdělání. Ale ne úplně každý člověk. Kolikrát také slyším a vidím, že se moc lidí zajímá například o dějiny umění. Ještě asi před deseti lety jsem vůbec nikoho neznala, kdo by se zajímal o dějiny umění anebo malířství. Potom jsem zjistila, že moje maminka, která dříve trpěla velkými depresemi a stresem, tak začala malovat. Koupila si taková speciální malířská plátna na internetu, aby mohla malovat. Když jsem se maminky zeptala, co jí na malování tak moc baví a proč si vybrala jako formu relaxace právě malování na plátno, tak mi řekla, že jí to začalo bavit.

Knihy mě baví.

Ani ona sama prý neví, co jí to přilákalo a proč. Maminka řekla, že se chce vzdělávat také v tom, že se bude učit malířství. Moje maminka si pořídila dvě knihy o umění a taky o umění malířství. Dokonce si pořídila také knihu, o tom, jak žil Picasso. Podle mě je tohle skvělé, protože když má člověk nějaké koníčky a záliby, tak to člověka jenom posouvá vpřed. A vůbec ho to nezastaví na té stejné úrovni, v jaké je zrovna v tu chvíli, umění a vzdělání člověka vždy posune směrem vpřed. Já sama mám ráda opravdu moc vzdělávání se. Proto jsem se také pořídila různé knihy. A to hlavně o historii.

Moc ráda se učím.

Zajímá mě také První republika. A to hlavně První republika o filmu. Zajímala mě také dřívější kinematografie. Takže pokud se člověk o něco zajímá a vzdělává se, tak to nemusí jenom znamenat to, že se člověk bude zajímat o školu vysokou anebo střední, ale také vzdělávání znamená to, že se tomu člověk jmenuje ve volném čase. A co nejvíce baví vás? Nebo na vzdělávání nemáte vůbec čas? Vím, že opravdu hodně lidí, co by se třeba moc rádo vzdělávalo, ale bohužel na to nemají čas nebo ještě hůře, peníze. někdy bez peněz bohužel ani studovat nejde, tak mě pak mrzí, že i nadané děti nemohou dál studovat.