Jarní lyžování ve fleecové mikině Kari Traa

Představte si, že právě stojíte na vrcholu sjezdovky v Jizerských horách, pod vámi je upravená trať ve směsi technického a s převahou přírodního sněhu, máte štěstí na zasněžený okolní smrkový porost a slunečné, až téměř jarní počasí. Terén je ideální, svah není ani příliš příkrý, ani pozvolný, kvalita sněhu odpovídá spíše namrzlému prašanu, i když tu a tam může na slunci trochu měknout. Takovéto vysněné podmínky by si zasloužily i vysněnou výstroj, a tu máte právě na sobě. Kari Traa mikinu v červené barvě, aby byla výrazná a ve sněhu jste ji rozhodně nepřehlédli.

sjezdové lyžování

Lyžování patří k nejkrásnějším sportům, jaké známe, už jen tím, že se nacházíme v horském svahu plném energie z okolního prostředí. Jestliže jsme k tomu dobře vybaveni, máme z něj požitek možná větší, než olympijští sjezdaři. Proč je důležité mít na sobě oblečení, nejen stylové, ale především praktické?

zasněžená krajina

Teplo a prodyšnost – sportovní lyžařské mikiny by měly být zároveň hřejivé a prodyšné, což je základní předpoklad k maximálnímu komfortu při pohybu na lyžích. Nezáleží pak na dynamice vaší jízdy, mikina by měla zajišťovat pohodlí za každých okolností.

Zadní díl – některé mikiny mívají známý nešvar, a to ten, že jsou buď celkově příliš dlouhé, což při jízdě spíše překáží, anebo naopak krátké, takže vám „fouká“ na odkrytá záda. U mikin Kari Traa očekávejte zadní díl delší, takže vám pak výrobek přesně padne a bude plnit v terénu to, co má.

Výška límce – podobné je to i s límcem, ten by měl být vyšší, aby vám nefoukalo pod bradu na hrudník, což je docela nepříjemné, ale zas by neměl zakrývat polovinu obličeje.

Zip v polovině délky – zipy v celé délce mikin bývají problematické, protože se tu snadno může při sportu poškodit spodní část a zip pak nejde zapínat. Mnohem lepší je zipy zkrátit, aby se mikiny zapínaly pouze od oblasti pasu směrem nahoru. Tím je zajištěn dostatečný pohybový komfort i případné odvětrávání, je-li venku tepleji.