V jakém stavu máte domovní vzduchotechniku

Někteří lidé mají tak svérázný přístup k úklidu v domácnosti, že byste mohli, s trochou nadsázky řečeno, u nich posvačit třeba na koberci v obýváku. Vše se leskne a voní a nikde nenajdete ani smítko či nánosy prachu. Pojímají úklidové práce s velkolepým nasazením a jsou pyšní na to, že mají byt, jako klícku. Možná, že si ale neuvědomují, že na něco přece jen v rámci své, někdy až přehnané čistotnosti zapomínají – na čištění vzduchotechniky Tauris Plus.

panelový dům

A teď vás zřejmě napadne myšlenka: „no jo, ale proč se zabývat vzduchotechnikou ve stoupačce panelového bytu, když není vidět, a ani to nepatří k běžným užitným předmětům v domácnosti? Je to, jako kdybyste stále leštili dílenská nářadí, která přirozeně zůstávají pokrytá mastnotou a šmírem, což je ale jev, s nímž se běžně počítá.

Potrubí vzduchotechniky si nikdo ve vašem bytě nebude prohlížet, a zda je perfektně vycíděné, nikdo nebude řešit, ale je tu jeden významný důvod, proč jej čištění podrobovat častěji – mastný prach.

klimatizace v domě

Mastný prach je velice nebezpečná hořlavina a mnozí z vás o tom nemají ani tušení. Uvádí se, že stačí pouhý jeden milimetr mastného prachu ve vzduchotechnice k vyhoření celého bytu, oheň se odtud šíří velmi rychle a tím, že se jedná o společné zařízení panelového domu, může dojít k požáru více bytů najednou. Tam, kde je vzduchotechnika velmi zanedbaná, a kde se čištění neprovádí, může tato nebezpečná směs explodovat, což vám potvrdí některé hasičské záchranné sbory z vlastní zkušenosti.

Nebude vám pak nic platné, pokud uklízíte byt s notnou dávkou pečlivosti, když vám vyhoří, zatímco jste na dovolené, a hasiči na místo požáru přijeli až po pozdním oznámení havarijní události náhodným chodcem na ulici. Přijít o střechu nad hlavou kvůli takové malichernosti vás bude mrzet do konce života, proto se vyplácí tento problém nadnést i na domovní schůzi, aby se o něm dozvěděli druzí, a začal se řešit.