Čištění odpadů a kanalizací není práce pro každého


Také patříte k citlivým povahám, které nesnesou silnější zápach? Také se vám zvedá žaludek, jakmile se nakloníte nad odpadkový koš, kde se rozkládá organický odpad? Někteří lidé skutečně nemohou pracovat nebo se pohybovat v prostředí, kde to silně zapáchá zejména organickou hmotou, a rozhodně nejsou schopné navštěvovat veřejné toalety nebo záchodky ve vlaku. Je to sice nepříjemná životní zkušenost a jistý handicap, ale na druhou stranu to v životě nepřináší nic výrazně nebezpečného. V běžném životě se to dá zvládnout a například pokud vynášíte koš s odpadky, zacpěte si na okamžik jednou rukou nos a vzápětí vhodíte sáček z koše do kontejneru s komunálním odpadem.

figurka na toaletě

Mnohem horší situace však nastává tehdy, pokud se vám zanese toaleta nebo přestane odtékat voda z kuchyňského dřezu a následně musíte popadnout do ruky zvon anebo dokonce demontovat dřezový sifon. Tehdy se na vás vyvalí bakteriální sliz hnědé nebo až černé barvy, a to je opravdu podívaná pro silné nátury. Zápach z odkrytého sifonu je tak silný, že to může vyvolat zvracení i u docela mužných a svalnatých chlapů.

toaletní papír

Jestliže patříte k lidem, kteří nemohou toto ustát a je pro ně velký problém prorazit ucpaný záchod nebo vyčistit odpad v kuchyni, zavolejte na to raději instalatéry – havarijní servis. Ti jsou zvyklí i na náročnější situace, kdy se čistí kanalizační potrubí, což někdy připomíná zásah fekálního vozu. A zanesený odpad na toaletě dokonce může souviset s ucpaným kanalizačním potrubím, takže se běžné čištění gumovým zvonem může protáhnout až na profesionální zásah tlakovou vodou z přistavené cisterny.

Nestyďte se tedy za to, že jste slabší povahy, odpor k zápachu je přirozený a je to spíše obrana organismu před kontaminací jedovatými látkami, které produkují různé mikroorganismy, a kam samozřejmě patří i výkaly a rozložený biologický odpad.